Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Odpowiedzialni

O nas:

Hasło: „Mój Ursynów – Moja Odpowiedzialność”

Pomysł na jeszcze większe zaangażowanie w życie Mieszkańców Ursynowa zrodził się wśród członków Chrześcijańskiej Wspólnoty „Chefsiba” w 2008 roku.

Działamy społecznie na Ursynowie od wielu lat: w parafiach, szkołach, klubach.

Są wśród nas specjaliści i pasjonaci różnych dziedzin, m.in. edukacji, dziennikarstwa, finansów, życia rodzinnego, techniki, kultury, sportu, zdrowia.

Postanowiliśmy połączyć siły tworząc stowarzyszenie. Żeby na Ursynowie żyło się… BARDZIEJ! Bardziej rodzinnie, bardziej dla innych, bardziej z poczuciem sensu życia.

Dobrze jest zmieniać otoczenie na coraz lepsze. Każdy z nas zaczyna więc od swojego podwórka, klasy, małżeństwa, miejsca pracy… Lepiej wpływać na okoliczności, niż na nie narzekać. Lepiej wspierać pozytywne działania innych, niż osądzać je i krytykować. Jestem ODPOWIEDZIALNY i widzę tego efekty.

Służąc innym, myśląc o innych.

Kim jesteśmy?

Twoimi sąsiadami! W różnym wieku, z pełnym przekrojem życiowych doświadczeń. Nie jesteśmy doskonali. Czasem nam wychodzi, czasem nie. Ale chce nam się żyć. Coraz pełniej. Reprezentujemy zawody od A (np. artysta grafik) do Z (np. Złota Rączka). Na Ursynowie działamy społecznie od wielu lat: w szkołach, klubach, parafiach… Teraz postanowiliśmy połączyć siły, tworząc Stowarzyszenie.

Co nami kieruje?

Idziemy Drogą, bo znamy Prawdę i dlatego chce nam się Żyć! Są wśród nas ludzie z różnych warszawskich parafii i środowisk chrześcijańskich. Słowa zapisane w Biblii to dla nas praktyczne wskazówki na każdy dzień, a nie piękna (ale martwa) literatura.

Więcej o Odpowiedzialnych: odpowiedzialni.com